Smaller Default Larger

Foto IvetaGriin 3070   Šajā 2.maija pasākumā pl. 16.00 pulcējāmies pie 3.autobusa pieturas “Daugavgrīvas DP” un devāmies 4 km garā pastaigā  pa pludmali līdz Vakarbuļļu pludmalei. Tur gājiena dalībniekus pl.17.15 sagaidīja sagatavotās sporta, radošās un spēļu aktivitātes “Kopā sporto, kopā radi Latvijai”, kurās piedalījās daudz cilvēku. Pasākuma dalībnieki uzspēlēja lielformāta spēles “Dambrete”, “Latvijas daba”, “Mērķis” un “Sports”. Ļoti interesanta bija arī orientēšanās spēle “Latvijas pilsētas”, kurā bērniem bija jāatrod lielākās Latvijas pilsētas, izmantojot Latvijas kontūru ar pilsētu nosaukumiem un ģērboņiem.

   Radošajās darbnīcās varēja uzzīmēt, izgatavot savu nozīmīti un veidot vēja dzirnaviņu Latvijas vai Ukrainas karoga krāsās. Tika veidotas smilšu skulptūras, izmantojot smiltis.

   Pasākuma gaitā bija daudz jautrības, īpaši piedaloties sporta stafetēs, kurās varēja aktīvi izkustēties un sacensties. Neizpalika arī svētku cienasts pēc aktīvas darbošanās darbnīcās un sportošanas.

   Noslēgumā, skanot dziesmai “1836” kopā ar burbuļu salūtu, visi sadevās rokās un izstaigāja Latvijas kontūru, jūtoties vienoti. Tas bija patiesi īpašs mirklis, kurā sajutāmies kā viena liela ģimene. 

   Kopīgi darbojoties tika nojauktas barjeras starp dažādām nacionalitātēm,  kuras    rada dažādās valodas, kultūras un mentalitātes atšķirības, vienojot visus kopīgās aktivitātēs, veicinot sabiedrības saliedētību, iesaistot kopīgā valsts svētku svinēšanā un popularizēšanā.

   Projekta ietvaros atzīmējām Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu ar kopīgiem pasākumiem, kuros iesaistījās interešu izglītības audzēkņi kopā ar ģimenēm, ukraiņi un citi interesenti.

   Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola īsteno Sabiedrības integrācijas projektu “Svinam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu - sports un radošums”.

   Projekta mērķis ir veicināt Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimes iedzīvotāju saliedētību, piederības izjūtas stiprināšanu, demokrātiskas nacionālas valsts vērtību izpratni, latviešu valodas vides stiprināšanu.

   Projekts finansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Projekta vadītāja Dace Timule, tālr.29595099, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Foto no Ivetas Grīnfeldes personiskā arhīva