Smaller Default Larger

dambrete turcija 1   7. novembrī Turcijas pilsētā Antālijā noslēdzies pasaules čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē. Čempionātā, kurā piedalījās deviņpadsmit valstu pārstāvji, teicami startēja Latvijas jaunieši, kuri trīs disciplīnās izcīnīja deviņpadsmit godalgas - 7 no kurām ir zelta! 

   No Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas turnīrā startēja 8 dambretes pulciņa audzēkņi: U19 grupā Ņikita Bakulins, Vsevolods Mitrēvičs, Jeļizaveta Zaharova, U16 grupā Aleksejs Peļniks, Viktorija Aišegila  Nesanira un Elizabete Kolbase, un U10 grupā Varvara Ivanova un Jeļisejs Lukjaņenko.

   U10 grupā meitenēm, kurā startēja 17 dalībnieces no 8 valstīm neticamu rezultātu parādīja 9 gadīga Varvara Ivanova Ar 15 punktiem no 18 iespējamajiem , viņa kļuva par PASAULES  ČEMPIONI ! Bet nākāmajās dienās viņa neapstājas un turpināja uzvarēt - vēl divas sudrabas medaļas ātrspēlē (5 minūtes vienai partijai) un ātrajā dambretē (15 minūtes). 

Jāatzīmē arī Jeļizavetas Zaharovas panākums, kura izcīnīja 4.vietu ātrspēlē un bija     8. klasiskā programmā, un Vsevoloda10.vieta klasikā U19 grupā, kurā konkurence ir ļoti stipra.

   Labi cīnījās arī Viktorija, kurai 9. vieta klasikā un Ņikita Bakulins, kuram11. vieta ātrspēlē, Elizabetei ir 12. vieta. 10 gadīgam Jeļisejam Lukjaņenko labākais rezultāts ir 12 vieta, bet viņam tās bija pirmās starptautiskas sacensības un panākumi gaida vēl turpmāk.

   Uzrādītie rezultāti Latvijai komandu vērtējumā ļāva izcīnīt otro vietu starp 19 valstu izlasēm.  Uzvarēja Mongolijas komanda, lai arī neviens to negaidīja -16 zelta medaļas!

Sveicam un lepojamies ar Pasaules čempioni,  visiem pārējiem dambretistiem un pedagogu Zoju Golubevu , kas pārstāv mūs pasaulē !

Informāciju sagatavoja : 

pedagogs Zoja Golubeva

Foto no Z.Golubevas personīgā arhīva