Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, r19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
  Kā katru gadu Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” ļoti cītīgi gatavojas valsts svētkiem. Šogad visu novembra mēnesi pie mums norisinās „Patriotu dienas”, kurās dalību var ņemt ikviens Bolderājas un Daugavgrīvas iedzīvotājs.

  Rīt, 11.novembrī plkst. 17.00 visus interesentus aicinām uz fotogrāfiju izstādes „Rīgas galvenā nomale. Toreiz un tagad” atklāšanu, kur ikviens interesents tiek aicināts iepazīt Bolderājas un Daugavgrīvas ielas no jauna skatu punkta. Izstāde, ļaus paskatīties uz jau ikdienā ierastām vietām caur laikmeta griežiem. Pēc izstādes svinīgās atklāšanas un tās dalībnieku sveikšanas dosimies nelielā lāpu gājienā uz Buļļupi, lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus, jo tieši šeit 1919.gadā ir norisinājušās izšķirošās kaujas ar Bermunda armiju.
  12.novembrī visi interesenti tiek aicināti uz pasākumu „Augsim Latvijai”, kas ir Jaunsardzes devīze. Pasākumā bērniem un jauniešiem, ka arī citiem interesentiem, būs iespēja tikties ar Jaunsardzes pārstāvjiem, uzzināt, kā izdzīvot mežā, darboties ar rāciju un militāro ekipējumu, un daudz ko citu.
  Lai veidotu kopības sajūtu Bērnu un jauniešu centrs „Bolderaja” ir iesaistījies sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā un aicinām ikvienu piespraust pie apģērba lentīti kā piederības simbolu Latvijai. Lentītes var saņemt pie mums bez maksas.
 
  Latvijas dzimšanas dienas nedēļa pie mums ir pasludināta par „Latvijas kino nedēļu”, kur dažādu pulciņu ietvaros, būs iespēja redzēt Latvijā veidotas animācijas filmas, kā arī īsfilmu „Vienīgā fotogrāfija”, kura vēstī par 1918. gada 18. novembra notikumiem.
 
  Jau 30.oktobrī visi interesenti tika aicināti uz  „Pilsonības dienu”, kuras laikā bija iespēja tikties ar Latvijas Republikas, Iekšlietu ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniekiem. Pārvaldes darbinieki pastāstīja par iespējām iegūt Latvijas pilsonību, informēja par pilsoņa pienākumiem un tiesībām, kā arī priekšrocībām. Bija iespēja arī izmēģināt Latviešu valodas eksāmenu, ka arī pārbaudīt savas zināšanas Latvijas vēsturē.
Savukārt no 3.novembra līdz 9.novembrim pie mums norisinājās „Radošā nedēļa”, kur ik dienu notika dažādas radošās darbnīcas.
  „Patriotu dienas” notiek Sabiedrības integrācijas projekta ietvaros un tās atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.