Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, r19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
   Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu BJC ,,Bolderāja’’ pulciņu audzēkņi savu pedagogu vadībā radoši strādājot sagatavojuši vairākas brīnišķīgas izstādes , kas apskatāmas centra foajē. 
   Floristikas pulciņš čakli vācis dažādas dabas veltes- kastaņus, zīles, sūniņas, lapiņas, kociņus un izveidojuši  iedvesmojošas  kompozīcijas, kas lieliski krāšņo apmākušos pirmssvētku  dieniņu.
 
,,Happy Birthday Latvia!’’ - dažādās krāsu tonalitātēs savos zīmējumos sauc  angļu valodas pulciņa audzēkņi Jeļenas  Džigarosas aicināti. Attēlos atpazīstam gan Brīvības pieminekli, gan Rīgas Pili, gan tiltus, gan Daugavgrīvas cietoksni.
 
   Skolotāja Iveta Bērziņa vizuālās un lietišķās mākslas pulciņa dalībniekus aicinājusi palūkoties un uzmanīgi pavērot, ko katrs redz aiz loga, līdz ar to tapuši  iztēli rosinoši darbi kā aicinājums ,,Aiz sava loga es redzu…’’, kā arī izveidojuši gaismas objektus ar latviešu rakstu zīmēm.
  
   Gleznojumos uz zīda Aivas Dasmanes pulciņa audzēkņi atainojuši mežu tā daudzveidīgajā krāsu gammā, ļaujot katram skatītājam sajust savu Latvijas īpašo rudeni. Savukārt bērni  no pulciņa ,,Raibie pirkstiņi’’ izgatavojuši modros meža iemītniekus- tumsas vērotājus pūcītes.
 
   Skolotāja Irina Gorina savus vizuālās mākslas pulciņa ,,Kaleidoskops’’ audzēkņus ievedusi  tālā pagātnē, kad Rīga tika celta kā pilsēta –cietoksnis. Bērni  iztēlē pārcēlās uz viduslaiku Rīgu, kur skatīja  seno rīdzinieku dzīvi kā viņi izskatījās, kādu amatu meistari viņi bija, kā dzīvoja Bruņinieki un kas tas ir cietoksnis. Īpaši bērniem patika stāsti par bruņiniekiem , turnīriem un viņu sirdsdāmām. Nodarbības beigās tika izveidots  viduslaiku cietokšņa makets ar pili un bruņiniekiem, kurus var apskatīt mūsu foajē.
 
   Kopīgiem spēkiem skolotājas Kristīnes Katinskas iedvesmoti  lego pulciņa audzēkņi izpētījuši dažādos  latvju  rakstus no  Lielvārdes jostas-  saulīte, Austras koks, zalktis, skujiņa, kas  attēloti savienojot neskaitāmus lego klucīšus .
 
   Audzēkņi , skolotājas Irinas Smirnovas prasmīgo roku vadīti, izveidojuši  sarkanbaltsarkanas kreppapīra svecītes  Latvijai.
 
   Visbeidzot  17. novembrī  aizdedzām  sveces un lāpas un visi pulcējāmies uz Latvijas dzimšanas dienas ieskaņas svinībām uzpostajā  BJC ,,Bolderāja’’ zālē. Svētku pacilājošo sajūtu guvām gan klausoties skolotāja Ata Pelčera vadītā ģitāras pulciņa un skolotājas Kristīnes Gailes vokālās studijas ,,Vīzija’’ solistu izpildītajā M. Brauna ,,Saule, Pērkons, Daugava.’’ , gan latviešu valodas pulciņa bērnu skandētajos dzejoļos,  gan skatoties brīnišķīgās Rozes Stiebras multiplikācijas filmiņas, gan vienkārši  visiem esot  kopā!
Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!