Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas Interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, r19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

Matvejs Siauskis   Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola no š.g. 11.oktobra īsteno sabiedrības integrācijas projektu “Vēsture mums līdzās”, kura mērķis ir veicināt Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimes iedzīvotāju saliedētību, piederības izjūtas stiprināšanu, valstisko vērtību izpratni, latviešu valodas vides stiprināšanu un caur apkaimes vēstures un  kultūrvides izzināšanu.

 

   Projekta ietvaros Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas audzēkņi kopā ar pedagogiem izzin Bolderājas un Daugavgrīvas vēsturi un īpaši Brīvības cīņu vēsturi Daugavgrīvā - Daugavgrīvas cietoksnī šīs cīņas risinājās  no 1919.gada 15.oktobra līdz 17.oktobrim, kad Bermonta armijas vācu artilērijas baterija atklāja uguni pret britu vieglo kreiseri. Šis uzbrukums bija sākums Rīgas un pārējās Latvijas teritorijas atbrīvošanai no Bermonta-Avalova armijas. Kauju laikā gāja bojā deviņi, kā arī tika ievainoti seši sabiedroto jūrnieki. Šajās dienās Latvijas sabiedrotie sniedza nepieciešamo artilērijas atbalstu Latvijas armijas desanta operācijai Daugavgrīvā.

Projekta ietvaros bērniem saprotamā veidā stāstījām par apkaimes vēsturi, rosinājām izprast   Brīvības cīņu notikumus Daugavgrīvā.

   Visi kopā gatavojamies izstādei “Daugavgrīvas stāsti”, kura būs apskatāma patriotu nedēļas laikā no š.g. 9.novembra līdz 19.novembrim. Izstādē tiks eksponēti  radošajās darbnīcās veidotie darbi - vizuālajā mākslā, vizuāli plastiskajā mākslā, foto un floristikā.

   Radošajās “Kuģīšu darbnīcās” tiek atveidoti kuģīši visdažādākajās tehnikās. Kuģīši tiek veidoti arī floristikā, keramikā, šūti no auduma, darināti no filca, koka, nagliņam, dzijām, papīra, plastilīna, LEGO klucīšiem. Darbi ir gan telpiski, gan izvietoti plaknē - kuģīšu tēma ir rosinoša un dod iespēju radoši izpausties. Savukārt vizuālās mākslas nodarbībās bērni zīmēja un gleznoja kuģus uz vecām jūras kartēm.

   Kādreiz varenais Daugavgrīvas cietoksnis ir tepat blakus mūsu interešu centra ēkai, bet daudzi bērni kopā ar vecākiem to nav apmeklējuši. Keramikas radošajā darbnīcā pētījām attēlus un mēģinājām izveidot savu cietoksni no māla.

Patreizējā situācijā nevaram tikties klātienē, tāpēc “Patriotu nedēļas” laikā Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas audzēkņi tiek aicināti mājās veidot tematiskas apsveikuma kartiņas Latvijai un sūtīt tās ievietošanai mūsu iestādes mājas lapā!

 

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

1 RDIKSD RGB

 

 

Svinēsim Valsts svētkus kopā!

 

 

 

Projekta vadītāja Dace Timule