Smaller Default Larger

   8.jūnijā Itālijas pilsētā Chianciano Terme noslēdzās Eiropas čempionāts sievietēm 100 lauciņu ātrajā dambretē.

   Pēc gandrīz 5 gadu pārtraukuma uz dambretes goda pjedestāla atgriezās  un triumfēja daudzkārtējā pasaules čempione- rīdziniece Zoja Golubeva. Nezaudējot nevienu spēli, izcīnot 5 uzvaras un noslēdzot 4 neizšķirtus, viņa pārliecinoši izcīnīja 1. vietu. Aiz muguras palika 24 dalībnieces, tostarp pašreizējā Pasaules čempione Viktorija Motričko no Ukrainas un divkārtējā Pasaules čempione Natalija Sadovska no Polijas.

   Zoja Golubeva par interešu izglītības skolotāju strādā kopš 2003. gada un ir izaudzinājusi daudzus Pasaules, Eiropas un Latvijas čempionus. Ļoti lepojamies, ka mūsu kolektīvā strādā tik talantīgs pedagogs, kurš ir kā paraugs kā audzēkņiem tā kolēģiem.

   Apsveicam mūsu skolotāju Z.Golubevu par panākumiem un vēlam vēl daudz virsotņu un pjedestālu!

   25. maijā Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" tika organizēts Starptautiskais horeogrāfijas festivāls-konkurss "SUMMER VIBES 2024". Konkursā tika pieteikti 171 priekšnesums, kuros aktīvi piedalījās dažādu vecumu grupas sākot no 3 un līdz 20+ gadiem. Kā arī konkursā piedalījās dalībnieki no citām valstīm. Ritmikas vecuma grupa sāka uzstāšanu 14:00, bet viss konkurss ilga visu dienu, no 9:00 līdz 21:00. Ritmikas pulciņš pasākumā piedalījās ar priekšnesumu "Brīvā lidojumā" un ieguva augstāko pakāpi, PIRMO pakāpi. Konkurss bija lieliska iespēja parādīt dejotājiem ko viņi māk un dabūt godīgi nopelnīto atzīmi no žūrijas. Katram dejotājam tikai arī pasniegtas medaļas par piedalīšanos, bet Ritmikai vēl kauss par pirmo pakāpi.

   Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālā asambleja aicināja bērnus un jauniešus pievērst uzmanību Starptautiskajam kamieļu aizsardzības gadam un Pasaules Pasta savienības 150. gadadienai.

   Šogad konkursa tēmas bija:

Karavāna – ceļošana, piedzīvojumi, brīvība. Ceļošana no vietas uz vietu, pieredze, dzīvošana saskaņā ar dabu, ceļošana bez robežām, pārvietošanās brīvība.

Kamieļi, lamas, alpakas – kamieļu dzimtas dzīvnieki neaizstājami globālajā ekosistēmā, tādēļ ir jānovērtē viņu ieguldījums un jāatbalsta viņu aizsardzība.

Kravas transports – dažādu preču pārvietošana lielos attālumos.

Pasta ieguldījums cilvēku saziņai un preču piegādei lielos attālumos.

Mūsdienu tehnoloģiju nozīmīgā loma Komunikācijā.

Apsveicam keramikas interešu izglītības programmas audzēkņus Alekseju Gnatenko un Nikolaju Stirmanovu (pedagogs Dace Timule) ar iegūto medaļu konkursā “Lidice 2024” par kopīgi veidoto darbu “Alpaka”. Darbs veidots no keramikas krāsns vecajiem sildelementiem - metāla spirālēm.

   Svētdien 11.februārī Rīgas namu apsaimniekotājs telpās norisinājās Latvijas čempionāti sievietēm un vīriešiem ātrspēlē. Sacensības notika 100 lauciņu dambretē pēc Šveices sistēmas 11 kārtās atsevišķi vīriešiem un sievietēm. Katram dalībniekam uz partiju devas apdomas laiks 5 min. + 3 sek. par katru gājienu. Sieviešu čempionātā piedalījas 13 dalībnieces, starp kuriem cīnījās mūsu jauna dambretiste Varvara Ivanova.

   Pēc uzvaras pagājušajā gadā Eiropas un Pasaules čempionātos starp meitenēm U10 grupā, Varvara turpina pilnveidot savu meistarību pieaugušu turnīros. Un šoreiz viņa atkal pārsteidza, iegūstot 18 punktus no 22, viņa izcīnīja zelta medaļu!
Paldies pedagogam Zojai Golubevai par audzēkņu sagatavošanu sacensībā un sveicam ar panākumiem!

   Kamēr aiz loga rudenīgs noskaņojums un tuvojas patriotiskie svētki, Rīgas izglītības iestāžu audzēkņi pārbaudīja zināšanas par  Latvijas valsts simboliem un "Gada dabas simboliem", piedaloties vides izziņas konkursā  "Gudrās pūces olimpiāde- Latvijas kods". Konkursa 1. kārta noritēja no 30.10.2023-3.11.2023.

   Uz 2.kārtu 9.11.2023. uzaicināti 15 labākie dalībnieki katrā vecuma grupā, tai skaitā arī Vides entuziastu pulciņa dalībnieces Elizabete Drišļuka un Gabriela Zobena. Gabriela izcīnījusi 3. vietu, bet Elizabete ir saņēmusi atzinību!

 

  Konkursa mērķis ir sekmēt patriotismu, attēlot pilsonisko redzējumu plakāta mākslā. Konkursa uzdevums ir aktivizēt praktisku ieguldījumu izglītības iestāžu svētku noformējumā.

  Ariana Spruslāne piedalījās 1. grupā (1. – 2. klašu audzēkņu grupā). Darbu veidošanai izmantoti žurnālu un fotogrāfiju izgriezumi, veidojot kolāžu. 

   Polijas pilsētā Policē no 27.oktobra līdz 4.novembrim norisinājās pasaules čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē. Čempionāts notika trīs spēles programmās, klasiskā, ātrājā dambretē jeb rapidā, un noslēdzās ar ātrspēli. Kopumā sacensībās piedalījās spēlētāji no 17 valstīm. Izspēle visos turnīros notika atsevišķi zēniem un meitenēm U8, U10, U13, U16 un U19 vecuma grupās.

   No mūsu skolas Latviju pārstāvēja 3 dalībnieki, Vsevolods Mitrēvičs, Darja Drabova un Varvara Ivanova.

   Par pasaules čempionu U19 vecuma grupā junioriem kļuva Vsevolods Mitrēvičs, kurš saņēma zelta godalgas. Par pasaules čempioni klasikā U10 vecuma grupā kļuva un pasaules čempiones zelta godalgas saņēma mūsu jaunā dambretiste Varvara Ivanova. Viņai ir arī pasaules vicečempiones tituls ātrājā dambretē. Vislabāku rezultātu savā sportā karjerā  uzrādija arī Darja Drabova, kura izcīnīja 6.vietu klasiskā programmā U16 grupā meitenēm.

   14.oktobrī, viesnīcas Radisson Blue Daugava hotel telpās norisinājās Latvias čempionāts jauniešiem rapidā jeb ātrajā 100 lauciņu dambretē, kur par godalgotajām vietām sacentās jaunieši desmit vecuma grupās U8, U10, U13, U16 un U19. Turnīri tika izspēlēti katrā vecuma grupā atsevišķi meitenēm un zēniem ar laika kontroli katram uz partiju 15 minūtes + 3 sekundes par katru izdarīto gājienu. No Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas Dambretes pulciņa sacensībās piedalījās 17 audzēkņi.

U10 vecuma meiteņu grupā pirmo vietu un zelta medaļu izcīnīja Varvara Ivanova, iegūstot 12 punktus.
U16 vecuma meiteņu grupā trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja Darja Drabova.
U19 vecuma grupā juniorēm trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja Elizabete Kolbase.

View the embedded image gallery online at:
https://www.r19intereses.lv/sas#sigProId9a5cae81e6

   Septembra noslēgumā, skaistā rudens dienā, Ulbrokas pērlē tikas dažādu žanru dejotāji, kurus vienoja deju festivāls "Tik dažādi esam". Dažādu vecumu, dažādas pieredzes dejotājiem bija iespēja parādīt vislabākas savas deju prasmes.

   Pasākuma formāts bija interesants ar to, ka festivāls notika bez žūrijas klātbūtnes, dejotājos vēl vairāk atraisot radošumu, veidojot mājīgu un draudzīgu atkalsatikšanās gaisotni.

27. maijā interešu izglītības programmas “ Kikbokss un Taibokss” audzēkņi  piedalījās starptautiskajā turnīrā «Battle of Vilkmerge», kuru rīkoja lietuviešu sporta klubs «Vilkas» savā 20 gadu jubilejā.

Sacensībās piedalījās sportisti no Lietuvas, Latvijas, Polijas un Ukrainas. Mūsu audzēknis Daniils Jankovskis, aizvadot trīs cīņas, ieņēma otro vietu savā svara kategorijā. Savukārt Daniēls Pokatinskis izcīnīja zelta medaļu.