Smaller Default Larger
                  
  Ceturtdien, 23.martā Rīgas skolēnu pilī norisinājās Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss un tērpu skate „Rīgas toņi un pustoņi”, konkursa 2.posma tērpu kolekciju skate. Skatē piedalījās arī Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” audzēkņi no Auduma kolāžas pulciņa „Patchwork” skolotājas Olgas Trushkovas vadībā un Radošā klubiņa „Stila ABC”  - skolotāja Aiva Dasmane.
   
 Auduma kolāža „Patchwork” pulciņa audzēknes savu kolekciju „Ceļojums modes un mūzikas vēsturē”, bija veidojušas kategorijā modes dizains – valkājamā mode, pret-a-porte, iedvesmu smeļoties no 60.gadu rīdzinieces tēla. Kleitas, kā arī aksesuāri tika veidoti atbilstoši sešdesmito gadu stilam un tā laika modes tendencēm.
   Savukārt Radošā klubiņa „Stila ABC” audzēknes savu tērpu kolekciju „I like – Man patīk” veidoja kategorijā konceptuālā mode un avangards – nevalkājamā mode, savu iedvesmu smeļoties no sapņa par nākotnes rīdzinieci, kurai patīk daba, ziedi, pļava un putnu balsis, zāles maigais pieskāriens. Nākotnes rīdziniece, kura vēlas, lai daba ienāk pilsētā! Tērpi tika veidoti izmantojot papīru, avīzes un žurnālus, kā arī plastikāta maisiņus, izmantojot šos materiālus otrreizējai apstrādei. Tērpu kolekcija tika novērtēta arī no žūrijas puses, un pulciņa audzēknes par savu veikumu saņēma 1.pakāpes diplomu, tādejādi nokļūstot konkursa II kārtā, kura norisināsies 20.aprīlī Kultūras pilī Ziemeļblāzma.
    Šī paša konkursa I kārtas 2.posma vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādē, Rīgas Kultūras centrā „Iļģuciems”, III pakāpēs diplomu saņēma Vizuālās un lietišķās mākslas studijas audzēkne Marianna Vasiļjeva ar darbu „Saullēkts virs Rīgas torņiem” (pedagogs Iveta Bērziņa), kurš arī tiek izvirzīts konkursa II kārtas izstādei  Rīgas domē.
     Vizuālas un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādē piedalījās arī Vizuālās un lietišķās mākslas studijas audzēkne Jekaterina Kočetkova ar darbu „Līcis” (skolotāja Iveta Bērziņa), Radošā klubiņa „Stila ABC” audzēkne Estere Linkevica ar gleznojumu uz zīda „Rīgas atspulgs” (skolotajā Aiva Dasmane), kā arī Auduma kolāžas „Patchwork” audzēkņi ar kopdarbu „Rīga dzīvo mūsu sirdīs” un Anastasija Ņeverova ar darbu „Aksesuāri rīdziniecei” (skolotāja Olga Trushkova).
 
     Sveicam visus jaunos māksliniekus ar dalību šajā nozīmīgajā pasākumā un vēlam, lai radošais lidojums nebeidzas!
  
Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā.
Foto no pedagogu personiskā arhīva.